Корисні статті та поради, що можуть стати у нагоді для розв'язання психологічних проблем, а також, самостійної підтримки та відновлення ментального здоров’я.
Корисна Інформація
Важко бути чоловіком, особливо, якщо суспільство хоче бачити тебе завжди сильним, мужнім, та таким, що ніколи не плаче й з істинно чоловічою стійкістю розв'язує всі проблеми.
Не дивлячись на те, що на дворі 21-ше століття, всі ми носимо в кишені мікрокомп’ютери, і вже кожна бабуся чула про штучний інтелект, дехто продовжує сповідувати середньовічні стереотипи про ментальне здоров’я та його розлади.
А як вчасно збагнути, що наше ментальне здоров’я стало потребувати допомоги? На які ознаки та симптоми звернути увагу? Як їх відрізнити від нормальних емоцій суму, тривоги або роздратованості?
Когнітивно-поведінкова терапія: доказовість, на чому базується та які переваги методу.
Можливо ви думаєте, що депресію неможливо не побачити. Що це стан нескінченного суму та апатії, сильний душевний біль, а ніяк не хвороби тіла. Однак існує різновид депресії, який проявляється інакше - через хронічні болі та фізичні захворювання.
Усім нам іноді буває сумно. Але якщо сум стає занадто глибоким та тривалим, ніж зазвичай, ми думаємо, що це може бути депресія. То ж як дізнатися, коли і яким чином сум переходить у клінічну депресію? У чому різниця між смутком та депресивним розладом? І за якими ознаками їх відрізняти?
Щохвилини у нашій голові пролітає безліч автоматичних думок. Деякі з них керують простими нашими діями, типу чищення зубів, відкривання дверей або пережовування їжі. Інші - це уривки думок та образів, що виникають у відповідь на якийсь тригер з зовнішнього світу. Ці думки здаються незначними, але вони можуть впливати на стан нашого ментального здоров'я, зокрема, стаючи причиною його розладу.
Прості та зрозумілі способи, які допомагають зменшити стресове навантаження, розслабитись та заснути.
Це може статися з вами або кимось поряд - надмірна емоційна реакція на стресову подію у вигляді панічної атаки, ступору, плачу, агресії, нервового тремтіння тощо. В цьому матеріалі ми зібрали фахові поради, як надати першу допомогу при різних гострих стресових реакціях.
Панічна атака - це раптовий напад сильного необґрунтованого почуття страху та тривоги, який супроводжується особливими фізіологічними реакціями. Ви можете самі стикнутися з таким нападом, або стати його свідком, тому потрібно знати, як швидко з ним впоратися. От декілька дієвих методів допомоги.
Це може трапитись будь-де і в будь-який час - посеред ночі або вдень на вулиці, на робочих зборах чи в автомобілі. Раптом на вас накочується всепоглинальна хвиля страху. Тіло пробиває холодний піт, у скронях пульсує кров, а серце вистрибує з грудей. Можливо, ви перший раз стикнулися з панічною атакою, а, може, вони трапляються у вас регулярно. Заважають нормальному існуванню, та стаються у найневідповідніші моменти. Чому вони виникають та чи можна їх позбутися?
Корисні поради для тих, хто має проблеми зі сном або хоче його покращити
Зрозуміти, до кого спершу потрібно звернутися за лікуванням — перший крок до відновлення вашого спокою, бадьорості та якісного сну.
У сучасному швидкоплинному світі, де синє світло екранів замінює захід сонця, дуже важливо зрозуміти як працює біологічний годинник та що може завдати йому шкоди.
9 популярних фактів про сон, які можуть вас здивувати
Щоб покращити якість вашого сну та довести його тривалість до 7-9 годин, що є оптимальною для більшості з нас, рекомендуємо регулярно вести цей графік упродовж 30 днів.
Дізнайтесь які гормони впливають на сон та як вони пов’язані з безсонням.