Звичайно, депресивний розлад – це, зокрема, і смуток. Але далеко не тільки він. 
Клінічною депресією називають стан ментального здоров'я, який проявляється безліччю симптомів, наприклад, таких як постійне відчуття втоми, втрата інтересу до занять, які раніше подобались, песимізм, порушення сну та апетиту, думки про смерть і самогубство. Але головне, що ці симптоми тривають більшу частину дня кожного дня протягом щонайменше 2 тижнів. 

Як дізнатися - я сумний чи в депресії?
Сум - це емоційний стан нещастя, який може бути як незначним, так і дуже інтенсивним.
Якщо вам сумно через сварку, життєву невлаштованість, втрату близької людини, примусове переселення, звільнення з роботи, розірвання стосунків або фінансові негаразди - це, звісно, невесело, але цілком нормально. Сум і навіть глибокий смуток, сльози, картання себе, що “зробив не все можливе” є природною реакцією людської психіки на стресову подію. 
То ж якщо вам сумно протягом кількох годин на день, і це відчуття поступово стає менш інтенсивним, то ви просто сумні. 
Проте довготривалі такі відчуття можуть перерости в депресивний розлад. 
Якщо ваші емоції більш як два тижні не покращуються і поганий настрій починає заважати повсякденному життю, роботі та спілкуванню, у вас скоріше за все розвивається депресивний розлад.
Таким чином, депресія – це значно більше, ніж сум. Бо сум - базова людська емоція, а депресія - це вже розлад ментального здоров’я.

Емоція змінює наш настрій, а депресія - життя.

Щобільше, сум - тільки один з багатьох інших симптомом депресії. 
Депресія змушує людину почувати себе нікчемою та створює наче пустоту сенсів у житті. З’являється апатія, хронічні болі, неможливість сконцентруватися та зрозуміти навіть просту інформацію, байдужість до наслідків невиконаних зобов’язань та власного життя. 
Також треба враховувати, що депресія не обов’язково розвивається як відповідь на стресову подію. Іноді причиною можуть стати гормональні розлади у час статевого дозрівання, після пологів, у менопаузі, як наслідок деяких медичних процедур та лікування окремими препаратами.  
Якщо, прочитавши все це, ви так і не зрозуміли - у вас просто сум чи депресивний розлад, пройдіть онлайн-тест PHQ-9 на депресію
Ця шкала з 9 питань є повсюдно використовуваним та офіційно затвердженим ВООЗ та МОЗ України інструментом наявності та оцінки важкості симптомів депресії. Максимальна сума балів - 27. 
Як правило, сума понад 10 балів вказує на можливу наявність депресивного синдрому та необхідність звернутися до сімейного лікаря. 

 

Тестування

Не існує приладу, здатного виміряти стан нашого ментального здоров'я. Але є визнані ВООЗ та МОЗ України доказові тести, які можуть допомогти у цьому. Проходьте тестування на наявність та ступінь важкості розладів ментального здоров’я.Отримуйте результати, та рекомендації стосовно подальших дій.

PHQ-9
Тест на депресивний розлад
3 хв.

Пройдіть тест, якщо відчуваєте смуток та апатію протягом 2х тижнів.

Можливо, це ознаки депресивного розладу. Пройдіть тестування за допомогою скринінгової шкали PHQ-9, щоб отримати первинні результати, чи є у вас депресивний розлад та якого він ступеня. Тест PHQ-9 складається з 9-ти питань. На кожне дано чотири варіанти відповіді, з яких вам потрібно обрати один.

Читати детально
Оцініть статтю

Ви можете виставити оцінку статті, щоб допомогти нашій редакції писати ще цікавіші матеріали в майбутньому.